sala-szkoleniowa-warszawa-sala-ceglana

Konferencje Warszawa. Jakiego miejsca potrzebują, trenerzy i HR

Konferencje Warszawa to złożone zagadnienie, to ogromny rynek, który obfituje w różnego rodzaju obiekty szkoleniowe. Ich liczba jest tak duża, iż wybór odpowiedniego miejsca może okazać się nie lada wyzwaniem. Bardzo pomocne przy podejmowaniu decyzji, jest usystematyzowanie i klasyfikacja tychże obiektów.

Najprościej podzielić je na:

  • sale szkoleniowe
  • sale konferencyjne
  • sale konferencyjne w firmach
  • konferencje na dużych powierzchniach

Taki podział daje trenerom, pracownikom HR czy asystentkom możliwość dopasowania ośrodka szkoleniowego do formy i treści szkolenia. Odmienny charakter mają sale szkoleniowe, które się sprawdzą przy warsztatach, lub zamkniętych szkoleniach rozwojowych. Zupełnie co innego, natomiast jest domeną wielkich sal konferencyjnych, idealnych na duże, otwarte spotkania. Poniżej opisane są cztery typy obiektów szkoleniowych, ich charakterystyka i przeznaczenie.

 

Sale szkoleniowe

Sale szkoleniowe zlokalizowane są na ogół w wolnostojących budynkach np.: domach mieszkalnych lub w biurowcach. To, co je wyróżnia, to niepowtarzalny styl i klimat, którego nie da się wykreować w wielkich salach konferencyjnych.  Są nieduże i dlatego nieprzystosowane na wielkie konferencje, natomiast idealne na otwarte lub zamknięte warsztaty rozwojowe czy niewielkie szkolenia firmowe. Odmienne od korporacyjnego umeblowanie, dostępna na miejscu oferta cateringowa oraz często obecność ogrodu, daje uczestnikom możliwość całodziennego odizolowania się od spraw służbowych i prywatnych. Oferta sal szkoleniowych jest skierowana do każdego, kto szuka miejsca, w którym praca nad projektem ma być kreatywna, intensywna i dająca efekty.

Sale Konferencyjne

Diametralnie odmienną ofertą dysponują sale konferencyjne, przeznaczone na wielkie szkolenia lub konferencje. Można je znaleźć w hotelach lub dużych ośrodkach konferencyjnych w Warszawie i okolicach. To, co wyróżnia sale konferencyjne, to przede wszystkim duże powierzchnie, elegancki, często stylowy wystrój oraz bogata oferta cateringowa. Atmosfera w takich miejscach jest dość specyficzna, wręcz bardzo oficjalna. Z tego też powodu organizowane są tu wykłady, na których niemożliwa jest bezpośrednia interakcja z odbiorcami. Niemożliwe jest uzyskanie wyjątkowej atmosfery, podobnej do tej w salach szkoleniowych.

Firmowe sale konferencyjne

Najmniej spektakularny efekt szkolenia osiągany jest w salach konferencyjnych, zlokalizowanych w firmach. Korporacyjne sale i ich klimat nie pozwalają uczestnikom szkolenia na odseparowanie się od codzienności. Z tego powodu w firmowych salach konferencyjnych organizowane są zebrania firmowe, spotkania biznesowe czy inne spotkania, nie wymagające od uczestników zbytniej inwencji twórczej. Osoby decyzyjne w takich korporacjach wybierają, jednak na przeprowadzenie szkolenia w ciekawych warunkach sale szkoleniowe.

Konferencje Warszawa w formie targów

Najbardziej odbiegającą propozycją od pozostałych są konferencje, a nawet targi organizowane na dużych powierzchniach, w halach wystawowych czy innych tego typu obiektach. W takich miejscach szkolenia czy konferencje mają inny wymiar, są organizowane na dużą skalę i trafiają nawet do tysięcy osób. Prelegentami są bardzo często trenerzy o wysokiej pozycji na rynku szkoleniowym, jak Jakub Bączek czy Kamila Rowińska.

Szkolenia, warsztaty czy konferencje zakładają różne cele, mają odmienny charakter i atmosferę pracy, dlatego wymagają odpowiednio dobranego miejsca. Każdy z opisanych typów obiektów ma swoje wady i zalety, należy wybrać ten najbardziej pasujący do projektu Konferencje Warszawa.

 

 

Rate this post
Share:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.