Sale konferencyjne Warszawa a kreatywne szkolenie w dobrze zaaranżowanym obiekcie

Sale konferencyjne Warszawa a schematyczne postrzeganie szkoleń

Szkolenie wciąż jeszcze wielu uczestnikom kojarzy się z wielogodzinną prelekcją nudnego trenera. Zwykła strata czasu, bo kadra zarządzająca twierdzi, że to zwiększy wyniki. Dodatkowo  to  siedzenie na niewygodnych krzesłach przy stołach, często w pomieszczeniach o wątpliwym wystroju, bez dostępu do światła naturalnego. Tak właśnie  często postrzegane są szkolenia i  sale konferencyjne Warszawa, które szkolących się goszczą.

Nic bardziej mylnego, faktycznie może tak wyglądało tradycyjne szkolenie 15 lat temu. Obecnie trenerzy to wszechstronnie wykwalifikowani wizjonerzy z pasją, a szkolenie to często niezwykłe doświadczenie. Doświadczenie, które korzystnie wpłynie na wzrost naszych kwalifikacji, a ponadto zachęci do dalszego rozwoju.

Założone cele szkolenia a typ warsztatu

Wielkie znaczenie, dlatego ma odpowiednio dobrany przez pracodawcę typ szkolenia do potrzeb samych pracowników. Takie warsztaty szkoleniowe mogą być przeprowadzane na różne sposoby, a trenerzy używają do tego mnóstwa nowatorskich technik. Udany proces szkoleniowy w większości jest zasługą trenera, który ma pobudzić kreatywne myślenie uczestników, zachęcić ich do wspólnej pracy czy często zintegrować. Do tego, jednak niezbędne jest mu miejsce, które będzie sprzyjało tego typu aktywności umysłowej, a nawet fizycznej.

Ośrodki szkoleniowe i sale konferencyjne Warszawa są dostępne w Stolicy na  naprawdę dużą skalę. Pytanie, tylko który wybrać – czy wielkomiejski hotel i bezduszne sale czy klimatyczny ośrodek, taki jak Centrum Inspiracje. Dla trenerów aranżacja sal szkoleniowych jest niezmiernie ważna, aby efekt był osiągnięty w 100%, miejsce warsztatów musi być spójne z ich tematyką. Ośrodek o odpowiednio dobranych parametrach pozwala trenerom na sprawniejsze przeprowadzenie swoich działań. Zdecydowanie trudniej mówić o samorealizacji, poszukiwaniu sensu życia czy o przełamywaniu wstydu i barier w salach o korporacyjnym charakterze. Nie można poruszyć kreatywności uczestników, jeśli wokół brak przyjaznych do tego bodźców.

Idealny ośrodek szkoleniowy

Ideałem dla tego typu szkoleń jest ośrodek kameralny, który pozwoli na odseparowanie się od miejskiego blichtru i hałasu. Dający możliwość wyciszenia i zatrzymania się, skupienia na samym sobie i relacjach z innymi. Centrum szkoleniowe z charakterem, gdzie każde pomieszczenie jest inne, gdzie zamysłem było, aby każdy szczegół mógł oddziaływać na jego gości zarówno w trakcie szkolenia, jak i w czasie przerw. W Centrum Inspiracje, które do takiego właśnie miejsca aspiruje, uczestnicy i trener mogą sobie pozwolić na taki relaks psychiczny.

Zlokalizowane na różnych poziomach sale pozwalają na szybkie odizolowanie się od pozostałych gości. Gra kolorami w poszczególnych pomieszczeniach czy elementy charakterystyczne, jak drewno lub nietypowe dodatki, to element inspirujący. Dopełnieniem całości jest obszerny ogród, który daje możliwość wykonania ćwiczeń w plenerze, zarówno tych stricte fizycznych, jak i umysłowych z wykorzystaniem trenerskich technik.

Dzisiejsze metody szkoleniowe, sposób przeprowadzania warsztatów, praca z trenerem czy innymi uczestnikami jest zupełnie inna, niż dekadę wstecz. Stale się rozwija i zmienia, dlatego takie też powinny być i ośrodki szkoleniowe. Nowoczesne, ale zachowujące swój charakter, gdzie uczestnicy zarówno otwartych szkoleń z rozwoju osobistego, jak i uczestnicy szkoleń firmowych mogli się swobodnie czuć i odnaleźć. Aranżacja, elementy wystroju powinny pomagać, a nie przeszkadzać czy wręcz zakłócać kreatywne myślenie.

Rate this post
Share:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.